با این سه ملاک هرچه می خواهید بپوشید

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، سوال می شود که شما چرا توصیه به چادر می کنید در حالی که در قرآن صراحتا از چادر اسمی نیامده است.

جواب:

این سه ملاک را رعایت کنید هر چه می خواهید بپوشید:

1:آن چه که می پوشید تمام اعضای بدن شما، از سر تا به پا را بپوشاند(بجز دستها تا مچ و گردی صورت) هر چه می خواهید بپوشید

2:تمام برجستگی های بدن شما را بپوشاند. هر چه می خواهید بپوشید

3:توجه نامحرم را به شما جلب نکند.(1) هر چه می خواهید بپوشید

درست است که دین اسلام تنها به اصل پوشش اعم از چادر، مانتو و مانند آن تکیه کرده است و همه مراجع تقلید هم می گویند: برای زنان کافی است که حجاب کامل را با هر لباس مناسبی، در برابر مرد نامحرم رعایت کنند ولی با توجه به این که حجاب اسلامی حجابی است که باید داری سه ملاک باشد و بهترین گزینه ای که می تواند این سه ملاک را در خود جمع کند چادر است لذا توصیه به چادر می شود.


پی نوشت :
(1) زیور عفاف‌،ص 255 و 256

/ 1 نظر / 24 بازدید
وارث

با سلام و عرض ادب از شماو حجت الاسلام محرابی می خواستم تا میزان جذب کودکان و نوجوانان را افزایش دهند. پسر 9 ساله ام در خانواده ای در حال تربیت است که تعارض اعتقادی عمیقی بین والدین است. 4 سال است عضو موسسه قرآنی صادقیه بوده است در عین حال در حال آموزش گیتار است و به سرعت هم در حال پیشرفت می باشد. با پیشنهاد مکبر شدن در مسجد علاقه اش به مسجد افزون یافت اما از شما تقاضا دارم به این کودک شیعه آخرالزمان نگاهی کنید. مسئولیتی بدهید و با او ارتباط برقرار کنید تا که طعم شیرین و عمیق مسجدی شدن از همین سن در عمق جانش بنشیند باشد که در مجسجد سیدالشهدا علمدارانی تربیت شده و به جهاد برخیزند. ومن الله التوفیق و علیه التکلان